Dnes je pátek 20.9.2019, svátek má Oleg
Katalog www stránek

Jméno:
Heslo:  
  KULTURNÍ PAMÁTKY JINDŘICHOVA HRADCE

  Městské hradby


Původní městské opevnění navazovalo na opevnění hradu a využívalo k obraně města i toku Nežárky a dvou rybníků malého i velkého Vajgaru. Nejúplněji je zachována část na severovýchodě města mezi náměstím T.G.Masaryka a velkým Vajgarem, kde dosud stojí parkánová hradba s baštami , příkop a částečně i zeď hlavní. Na severní straně města jsou fragmenty hradby v zadních průčelích domů u městského parku. Na západní straně města se dochovala hlavní hradba jako terasní zeď,
před níž je kompletní parkán s baštami. Zde stojí také Nežárecká brána, jediná, která se z městských bran dochovala. Třípatrová hranolová věž s hodinami a s valeně klenutým průjezdem s hrotitými portály. Na jižní straně města je hlavní zeď zachována jako terasa mezi Havlíčkovou ulicí, klášterem minoritů a zámkem, s jednou baštou a kusem hradby v zadním průčelí domu čp. 176.Původně gotické hradba z 13. až 15 století, byly následně renesančně a barokně upraveny.

[ HOME ] [ << -- ] [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] 6 [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ -- >> ]


Všechna práva vyhrazena ©2003-2014 Jan Medek, verze 5.1
ŘÁDKOVÁ INZERCE
Cena SMS za tištěný inzerát je 20 Kč vč. DPH. Zveřejnění na internetu je zdarma. Technicky zajišťuje Airtoy a.s., Infolinka 602 777 555, www.platmobilem.cz.